Uwaga! Kontrole policji w autobusach - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Uwaga! Kontrole policji w autobusach

Uwaga! Kontrole policji w autobusach

Sosnowieccy policjanci sprawdzają, czy mieszkańcy naszego miasta rzeczywiście stosują się do nowych zasad dotyczących koronawirusa obowiązujących w naszym kraju. Można zauważyć więcej patroli na ulicach oraz… w autobusach!

Nakaz dotyczący obowiązkowego zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej obowiązuje od soboty 10 października. Policjanci mają nakaz dokonywania wzmożonych kontroli respektowania nowych zasad. Od soboty w całym kraju posypało się setki mandatów. Według rządzących naród nie zdaje sobie sprawy z panującej niebezpiecznej sytuacji epidemicznej w kraju. Kontrole i nakładane mandaty stanowią formę ochrony zdrowia i życia obywateli. Maseczki ochronnej nie muszą mieć osoby, które posiadają przy sobie decyzję lekarską zwalniającą z jej noszenia. 

Sosnowieccy policjanci kontrolują przestrzeganie przepisów nie tylko w sklepach oraz na wolnym powietrzu. W minionych dniach pojawili się również w autobusach, gdzie coraz częściej dochodzi do łamania zasad. Policjanci w niektórych przypadkach ograniczali się jedynie do pouczenia. Posypały się też mandaty oraz kierowanie sprawy do sądu, w wypadku odmowy jego przyjęcia. 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy