Uwaga na fałszywe SMSy z sanepidu! - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Uwaga na fałszywe SMSy z sanepidu!

Uwaga na fałszywe SMSy z sanepidu!

Uwaga na oszustów podszywających się pod Główny Inspektorat Sanitarny! Złodzieje nie śpią i wykorzystują wszelkie możliwe sposoby na wyłudzenia i różnego rodzaju oszustwa. Fałszywy SMS w swojej treści nawołuje do natychmiastowego kontaktu telefonicznego z sanepidem, w sprawie omówienia pozytywnego wyniku na koronawirusa. W wypadku braku kontaktu sprawą ma się zająć policja. Główny Inspektorat Sanitarny apeluje, by nie odpowiadać na tego rodzaju smsy, ani nie oddzwaniać na podany numer telefonu. To zwykłe oszustwo, GIS nie kontaktuje się w taki sposób z pacjentami i nigdy nie przesyła. 

To nie pierwszy przykład na to, że złodzieje i oszuści nie odpuścili w dobie epidemii. Jakiś czas temu przed oszustami ostrzegał NFZ. Osoby podające się za przedstawicieli służby zdrowia, przekazywały informację o zamknięciu pobliskiej przychodni. Oszuści informowali pacjenta, że istnieje możliwość zdalnego wystawienia recepty po telefonicznym przekazaniu niezbędnych danych. 

 

 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy