W 2021r. Szykują się zmiany metod naliczania opłaty za śmieci - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

W 2021r. Szykują się zmiany metod naliczania opłaty za śmieci

  • Business
  • R. Pietruch
  • date_range 2020-05-23
  • whatshot 885
W 2021r. Szykują się zmiany metod naliczania opłaty za śmieci

 

W 2021r. Szykują się zmiany metod naliczania opłaty za śmieci

 

Od 2021r. w Sosnowcu mogą ulec zmianie metody naliczania opłat za odpady. Do tej pory opłata była uzależniona od ilości lokatorów i doliczana do czynszu. Jak sytuacja może wyglądać w kolejnych latach?

 

Nikt nie jest zadowolony z ciągłych podwyżek comiesięcznych opłat. Już niebawem może się to zmienić. Sosnowiecki magistrat próbuje wpłynąć na uszczelnienie systemu gospodarowania odpadami. Może się to wiązać z zupełnie innym sposobem naliczania opłat za odpady, w porównaniu do tego, który do tej pory funkcjonował. 

 

Od stycznia 2021r. wysokość opłaty za śmieci ma być proporcjonalna do ilości zużywanej wody. Rozwiązanie to budzi zainteresowanie również innych miast ościennych. Dlaczego pomysł ten wydaje się dużo lepszym rozwiązaniem? Wysokość opłaty za śmieci uwarunkowana jest od ilości lokatorów. Niestety bywa tak, że w danym mieszkaniu przebywa więcej osób, niż jest to deklarowane. Miasto podejmuje różne sposoby weryfikacji mieszkańców, jednak nie jest do to końca możliwe. 

 

Sytuacja wydaje się jeszcze trudniejsza, gdy weźmiemy pod uwagę obcokrajowców mieszkających i pracujących w naszym mieście. Jak się okazuje, w Sosnowcu mieszka o wiele więcej osób niż deklaruje. Właśnie dlatego istnieje potrzeba stworzenia nowej metody naliczania opłat za śmieci. Ilość zużytej wody może dać faktyczny obraz ilości osób zamieszkujących dany lokal. 

 

 

 

 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy