W Sosnowcu znikają naczepy z nielegalnymi odpadami - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

W Sosnowcu znikają naczepy z nielegalnymi odpadami

W Sosnowcu znikają naczepy z nielegalnymi odpadami

W zeszłym roku informowaliśmy o zlokalizowaniu kilku naczep z nielegalnymi odpadami w naszym mieście. Naczepy znajdowały się w dzielnicy Pogoń, Starym Sosnowcu oraz w Milowicach. Udało się ustalić właściciela naczep, które zostały postawione przy ulicy Nowopogońskiej oraz zobligować go, do ich usunięcia. Niestety nie udało się odnaleźć właścicieli pozostałych naczep. Miasto postanowiło na własny koszt pozbyć się nielegalnych odpadów. Naczepa z toksycznymi odpadami, która znajdowała się w Milowicach, została usunięta za 220 tys. złotych! Koszt legalnej utylizacji odpadów jest ogromny. Miasto musi uporać się jeszcze z naczepą, która w dalszym ciągu stoi przy ulicy Kresowej. W związku z tym, został rozpisany przetarg na jej usunięcie. Miasto poznało już oferty.

W środę za to poznaliśmy ofertę w przetargu na usunięcie i utylizację odpadów niebezpiecznych zmagazynowanych w kolejnej porzuconej naczepie samochodowej. Tym razem przy Kresowej. Tutaj mamy kwoty od 170 tysięcy do ponad 400 tysięcy złotych za wywóz i utylizację tego świństwa. Jeszcze przyjdzie pora na analizy ofert, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w wakacje naczepa z Kresowej zniknie. Niestety, cały czas jednak mamy pokaz, jak dziurawy jest system i prawo, w którym można odnieść wrażenie, że to osoba, która porzuciła odpady jest chroniona. Nie mieszkańcy. Jak długo to jeszcze potrwa? Niewiele osób zna na to odpowiedź. Fakt jest taki, że musimy wysupłać kolejne fundusze” – podaje prezydent miasta Arkadiusz Chęciński.

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy