Wigilia w rygorze sanitarnym? - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Wigilia w rygorze sanitarnym?

Wigilia w rygorze sanitarnym?

Święta w tym roku będą znacznie różnić się od tych, do których jesteśmy od lat przyzwyczajeni. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że zredukowanie kontaktów społecznych, jest dla rządu niezwykle ważne w okresie nadchodzących świąt. Obostrzenia dotyczą również rodzin zasiadających wspólnie do wigilijnego stołu. 

W całym kraju do 27 grudnia obowiązuje zakaz organizacji spotkań, w których bierze udział więcej niż pięć osób. Na rodzinnej Wigilii dopuszcza się obecność większej ilości osób, w przypadku wspólnego zamieszkiwania. Według rozporządzenia, które zostało opublikowane w czwartek 27 listopada, limit pięciu osób dotyczy liczby gości, którzy nie są domownikami. Wprowadzone limity mają zmniejszyć ryzyko zakażeń. Z zakazu organizowania spotkań wyjęte są spotkania służbowe, szkolenia zawodowe oraz egzaminy bezpośrednio związane ze zdobywaniem uprawnień zawodowych.

Rządzący w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, postanowili, również że niedziela 6 grudnia będzie niedzielą handlową. Dodatkowy dzień handlu ma wpłynąć na rozłożenie świątecznych zakupów i tym samym zminimalizowanie ryzyka zakażenia się koronawirusem. 

 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy