Zagórze: Pojemnik serce na plastikowe nakrętki zdewastowany! - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Zagórze: Pojemnik serce na plastikowe nakrętki zdewastowany!

Zagórze: Pojemnik serce na plastikowe nakrętki zdewastowany!

Jakiś czas temu z inicjatywy sosnowieckich radnych w naszym mieście pojawiły się pojemniki na nakrętki. Wielkie metalowe serca stanęły w kilku miejscach w naszym mieście. Pierwszy pojemnik pojawił się w dzielnicy Kazimierz Górniczy w Parku Kuronia. Po zapełnieniu pojemników nakrętki zostają sprzedane, a pieniądze przeznaczone na cel charytatywny. Mieszkańcom naszego miasta bardzo spodobał się pomysł, a cała akcja cieszy się ogromną popularnością. 

Niestety doszły do nas niepokojące wieści o aktach wandalizmu. Pojemnik znajdujący się w dzielnicy Zagórze tym razem został bardzo poważnie uszkodzony. Z przykrością zawiadamiamy, że musiał zostać tymczasowo usunięty. Do zniszczenia pojemnika doszło w miniony weekend. W miejscu, w którym się znajdował, nie ma kamer miejskich, nie ma zatem możliwości zidentyfikowania sprawcy rozboju. Gdy Miejski Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu naprawi zniszczony pojemnik, wróci on do dzielnicy Zagórze. Najprawdopodobniej stanie on w miejscu, które jest objęte monitoringiem miejskim. 

Pieniądze uzyskiwane ze sprzedaży nakrętek przeznaczane są za każdym razem na szczytny cel. Sosnowiczanie mogą pomagać zwierzętom w schronisku oraz niepełnosprawnym dzieciom, oddając nakrętki, zamiast wyrzucać je do kosza. Ta wspaniała akcja społeczna cieszy się naprawdę dużą popularnością. To przykre, że niektórym ten pojemnik bardzo przeszkadza. 

 

 

 

 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy