Zamknięte kina, mimo luzowania obostrzeń! - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Zamknięte kina, mimo luzowania obostrzeń!

Zamknięte kina, mimo luzowania obostrzeń!

W związku z powolnym luzowaniem obostrzeń, związanych z panującą epidemią, rząd zezwolił na ponowne otwarcie kin i teatrów od 12 lutego. Największe sieci kin działające w naszym kraju zdecydowały się nie wznawiać działalności. Skąd taka decyzja? Dlaczego kina zostają zamknięte?

Podczas konferencji ogłoszono możliwość wznowienia działalności kin i teatrów. Decyzja ta zapadła warunkowo na dwa tygodnie. Po tym czasie okaże się, czy luzowanie obostrzeń zostanie przedłużone. Wszystko uwarunkowane jest od sytuacji epidemicznej, która może zmienić się z dnia na dzień. 

Teatry i kina studyjne działają od piątku 12 lutego. Dlaczego sieci Multikino, Helios oraz Cinema City nie zdecydowały się wznowić działalności? Zniechęcająca do otwarcia kin jest przede wszystkim informacja, że wznowienie działalności jest warunkowe. Otwarcie kin kilka dni po ogłoszeniu rządowej decyzji jest również niemożliwe ze względów organizacyjnych. Aby kina mogły się otworzyć, potrzeba więcej czasu. Kina swoją działalność opierają na dystrybutorach, którzy nie dostarczą najnowszych kinowych produkcji z dnia, na dzień. Jak wskazują sieci kin, dystrybutor potrzebuje około 4 do 6 tygodni, na przekazanie filmu. 

Właściciele kin od dłuższego czasu zwracali uwagę na to, że w kinie możliwość rozprzestrzeniania się wirusa jest niewielka. Udostępnienie połowy dostępnych miejsc, brak rozmów podczas seansu, właściwa wentylacja oraz zasłanianie twarzy maseczką ochronną sprawia, że ryzyko zakażenia się koronawirusem w kinie jest minimalne. 

Przypomnijmy, że powolne luzowanie obostrzeń w naszym kraju jest możliwe dzięki stabilnej sytuacji epidemicznej. Premier Mateusz Morawiecki apeluje do rodaków o cierpliwość. Całkowite rozmrożenie gospodarki mogłoby okazać się przedwczesne i przyczynić się do szybkiego wzrostu zachorowań na koronawirusa. Powolne zmiany dają możliwość obserwacji tego, jak luzowanie obostrzeń wpływa na podstawowe badane parametry – liczba zakażeń, liczba zgonów, zajęte łóżka szpitalne oraz zajęte łóżka respiratorowe. Minister zdrowia Adam Niedzielski zwraca uwagę na to, że luzowanie obostrzeń od połowy lutego zostało wprowadzone warunkowo. Ostateczne decyzje zostaną podjęte w oparciu o aktualne dane dotyczące sytuacji epidemicznej w naszym kraju. 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy