Zwiększono środki na dofinansowanie projektu „Po(d)lej deszczem w Sosnowcu” - newsy z ostatniej chwili i ważne wiadomości o Sosnowcu i z kraju - Portal Sosnowiec
close
Portal Sosnowiec
Reklama

Zwiększono środki na dofinansowanie projektu „Po(d)lej deszczem w Sosnowcu”

Zwiększono środki na dofinansowanie projektu „Po(d)lej deszczem w Sosnowcu”

Zwiększono środki na dofinansowanie projektu „Po(d)lej deszczem w Sosnowcu”

 

 

Mieszkańcy naszego miasta mogą ubiegać się nawet o 4 tys. zł dofinansowania, którzy chcą wykorzystywać w swoim gospodarstwie deszczówkę. Jak zapowiedział prezydent miasta Arkadiusz Chęciński, w związku z dużym zainteresowaniem programem „Po(d)lej deszczem” zwiększono w tym roku środki na dofinansowanie programu ze 100tys. zł na 200 tys zł!

 

Sosnowiecki program promujący gromadzenie deszczówki cieszy się dużą popularnością. Gromadzenie zapasów wody pochodzących z deszczu jest niezwykle ważne, biorąc pod uwagę ostatnią suszę i ogólny stan zasobów wodnych w naszym kraju. Sosnowiec staje się coraz bardziej ekologicznym miastem, co cieszy i zwraca uwagę nie tylko mieszkańców. Skutkuje to podwojeniem budżetu na ten cel. Do urzędu wpłynęła ogromna liczba wniosków osób, które pragną wziąć udział w programie. Choć liczba możliwych do przyjęcia została już dawno przekroczona, to wnioski dalej są przyjmowane. Mogą one również być pozytywnie rozpatrzone, właśnie ze względu na powiększenie puli dofinansowania o kolejne 100 tys. zł. O dofinansowanie w ramach projektu, mieszkańcy miasta mogą ubiegać się na tych samych zasadach. Wnioski przyjmowane są do końca czerwca 2020r. 

 

Deszczówka w schronisku dla zwierząt

Instalacja dzięki, której możliwe będzie zbieranie deszczówki, zaplanowano wybudować w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Również i tu woda tego pochodzenia bardzo się przyda. Woda będzie wykorzystywana do mycia pomieszczeń oraz boksów, w których przebywają zwierzęta. Wykorzystana woda, będzie odprowadzana do oczyszczalni ścieków, skąd trafi na tereny zielone. Przewidywany koszt nowej instalacji to około 150 tys. zł. 

 

 

 

 


Tagi:

Reklama
Kategorie
Reklama
Reklama
Reklama
Śledź nas
Zaufani partnerzy